Musik

Öppen Scen

Fredag 23/2 kl.18.30-19.3015979

Plats: Mariebergsgatan 34 Orkestersalen.

Ansvarig: Lennart Wårdh. 

Teater

Och så levde de lyckliga

Lördag 10/3 kl.19.00-20.0016059

Plats: Gröndal, Sjöbjörnsvägen 1.

Ansvarig: Viveka Vidhammer. 

Musik

Stockholms Ungdomssymfoniorkester samt kör framför Carmina Burana

Söndag 11/3 kl.16.00-17.3015926

Plats: Oscarskyrkan, Narvavägen 6.

Ansvarig: Mirjam Allard. 

Teater

Och så levde de lyckliga

Tisdag 13/3 kl.19.00-20.0016060

Plats: Gröndal, Sjöbjörnsvägen 1.

Ansvarig: Viveka Vidhammer. 

Teater

Och så levde de lyckliga

Onsdag 14/3 kl.10.00-11.0016061

Plats: Gröndal, Sjöbjörnsvägen 1.

Ansvarig: Viveka Vidhammer. 

Teater

Och så levde de lyckliga

Onsdag 14/3 kl.12.00-13.0016062

Plats: Gröndal, Sjöbjörnsvägen 1.

Ansvarig: Viveka Vidhammer. 

Musik

Öppen Scen

Fredag 23/3 kl.18.30-19.3015980

Plats: Mariebergsgatan 34 Orkestersalen.

Ansvarig: Lennart Wårdh. 

Teater

Dom tre platserna

Onsdag 28/3 kl.18.00-18.4016064

Plats: Gröndal, Sjäbjörnsvägen 1.

Ansvarig: Viveka Vidhammer. 

Musik

Genrepskonsert inför möte med Radiosymfonikerna

Torsdag 29/3 kl.19.30-20.1516008

Plats: Kungsholmen, Mariebergsgatan 34 (Orkestersalen).

Ansvarig: Helena Söderman Bohlin. 

Teater

Annonsen

Måndag 9/4 kl.19.00-19.4016065

Plats: Gröndal, Sjäbjörnsvägen 1.

Ansvarig: Viveka Vidhammer. 

Teater

Kidnappningen

Tisdag 17/4 kl.18.00-18.4016066

Plats: Gröndal, Sjäbjörnsvägen 1.

Ansvarig: Viveka Vidhammer. 

Teater

Kistan är tom

Torsdag 19/4 kl.18.00-18.4016067

Plats: Södermalm, Skanstull, Allhelgonagatan 4.

Ansvarig: Viveka Vidhammer. 

Musik

Öppen Scen

Fredag 27/4 kl.18.30-19.3015981

Plats: Mariebergsgatan 34 Orkestersalen.

Ansvarig: Lennart Wårdh. 

Musik Dans

Sinfoniettan och dansare från KAP spelar tillsammans med Radiosymfonikerna

Lördag 5/5 kl.13.00-14.0016007

Plats: Berwaldhallen.

Ansvarig: Helena Söderman Bohlin. 

Musik

Samarbeteskonsert Västerorts ungdoms symfoniorkester och Sveriges Radios symfoniorkester

Lördag 5/5 kl.14.00-14.3016068

Plats: Berwaldhallen.

Ansvarig: Mirjam AllardS. 

Musik

Samarbeteskonsert Västerorts ungdomssymfoniorkester och Sveriges Radios symfoniorkester

Lördag 5/5 kl.14.00-14.3016069

Plats: Berwaldhallen.

Ansvarig: Mirjam AllardSa. 

Musik

Gitarrkonsert

Onsdag 16/5 kl.19.3016049

Plats: Gröndal, Sjöbjörnsvägen 1.

Ansvarig: Svenerik Granholm. 

Musik

Öppen Scen

Fredag 25/5 kl.18.30-19.3015982

Plats: Mariebergsgatan 34 Orkestersalen.

Ansvarig: Lennart Wårdh. 

Musik

" Unga Artister" Symfoniorkesterkonsert med SUSO och solister

Söndag 27/5 kl.15.00-17.0015928

Plats: Musikaliska, Nybrokajen 11.

Ansvarig: Mirjam Allard. 

Musik

"Unga Artister" Symfoniorkesterkonsert med solister

Söndag 27/5 kl.15.00-17.0015927

Plats: Musikaliska, Nybrokajen 11.

Ansvarig: Mirjam Allard. 

Musik Konst & media

MILJÖFESTIVAL MUSIK & BILD

Torsdag 31/5 kl.18.00-19.0016009

Plats: St Görans kyrka.

Ansvarig: Johan Kyllmar, Magnus F Andersson. 

Musik Konst & media

MILJÖFESTIVAL MUSIK & BILD

Torsdag 31/5 kl.20.00-21.3016010

Plats: St Görans kyrka.

Ansvarig: Helena Söderman Bohlin. 

Musik Konst & media

MILJÖFESTIVAL MUSIK & BILD dag 2

Fredag 1/6 kl.18.30-20.3016012

Plats: Kungsholmen, Mariebergsgatan 34.

Ansvarig: Helena söderman Bohlin. 

Musik Konst & media

MILJÖFESTIVAL MUSIK & BILD dag 2

Fredag 1/6 kl.19.00-21.0016011

Plats: Kungsholmen, Mariebergsgatan 34.

Ansvarig: Helena söderman Bohlin. 

Hittills i år har vi har genomfört 38 evenemang, haft 7647 publik och vi har planerat 24 kommande evenemang.

Stockholms Stads logotyp